Muffiny

Muffiny jako minidortíky, ať už bez polevy nebo s polevou nebo jinak ozdobené a pečené na mnoho různých způsobů. Dnes si ukážeme jak na nadýchané muffiny pro všechny členy rodiny.

Ingredience: 4 vejce, 250 g polohrubé mouky, 125 g másla, 125 g cukr krupice, 125 g čokolády na vaření, 1 kypřící prášek, 2 vanilkové cukry, 4 lžíce mléka, 1 lžíce pudinkového prášku – vanilkový, špetka soli

Postup: Vezmeme vejce a oddělíme bílky od žloutků, vezme se mísa a v ní bílky se špetkou soli a 2-3 lžičkami cukru vyšleháme (ruční metla či elektrický šlehač) na tuhý sníh.

Do druhé misky dáme změklé máslo nakrájené na menší kousky, přidáme zbylý cukr, oba vanilkové cukry a žloutky a vyšleháme na hladký krém. Prášek na pečivo smícháme s moukou a pudinkovým práškem.

Do žloutkového krému přidáváme postupně moučnou směs přilejeme vlažnější mléko, vypracujeme hladké těsto a do něj přidáme nasekanou čokoládu na jemné kousky a zapravíme sníh.

Vezme se forma na muffiny a ze 2/3 se naplní těstem a vložíme do předehřáté trouby na 170 °C a pečeme dozlatova cca 30 minut.

Tip: Pro pečení muffin vyzkoušejte formu na muffiny na eshopu Luel.cz na produktové stránce: https://www.luel.cz/Forma-silikonova-na-6-kolacku-muffiny-d594.htm

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *